10.C
2020. május 5. Kedd
Ma nézzünk meg egy kis érdekességet. Ha irodáról beszélünk, mindenkinek a hagyományos iroda jut eszébe. Napjainkban egyre elterjedtebb a virtuális iroda. (Ha a járványra, vagy annak következményeire gondolnak, szerintem még felkapottabb lesz.) Vannak szolgáltatók, akik biztosítják a virtuális irodát és vannak vállalkozások, akik ennek bérlői.
Nézzük meg a virtuális iroda bemutatását!
2020. május 6. Szerda
A mai alkalommal a munkahelyi viselkedésről lesz szó. Tekintsék át a kidolgozott tételt, majd készítsenek egy vázlatot a füzetükbe!
2020. május 7. Csütörtök és 2020. május 8. Péntek
Ma áttekintjük a levelezési kérdésekről tanultakat. Olvassák el a hivatkozott tételt! Ezt követően válasszanak az alábbi témák közül:
- Egyszerű iratok
- Magánszemélyek levelezése hivatalos szervekkel
- Munkavállalással kapcsolatos iratok
- Az értesítés, meghívó, határozat, igazolás, engedély jellemzői
- Gazdasági szervezetek belső levelezése
- Gazdasági szervezetek külső levelezése
- Pénzügyi levelezés
A választott témáról készítsenek a jegyzet alapján egy kb. 10 diából álló prezentációt! A prezentációt küldjék el levélként! Időigényes feladatról van szó, így a 2020. május 8-án esedékes óránkat is erre a feladatra fordíthatják. Kérem, hogy hétfőig készítsék el a prezentációt és küldjék is el! (2020. május 11.)
2020. május 12. Kedd
A mai alkalmat pótlásra fordítjuk. Aki nem készítette el a prezentációt, az még ma tudja megcsinálni. Az elküldés végső határideje: szerda reggel 6 óra. Iparkodjanak az elkészítéssel! (Aki megcsinálta és elküldte, az ma pihenhet egy picit.)
2020. május 13. Szerda
Sajnos még ma sem kaptam meg mindenkitől a prezentációt.! Aki elküldte, annak köszönöm a munkáját!
A mai alkalommal az ügyvitel feladatrendszerével és szerepével fogunk foglalkozni. Olvassák el a megjelölt jegyzeteket, majd készítsenek a füzetükbe egy rövid vázlatot!
Jó munkát, vigyázzanak magukra!
2020. május 14. Csütörtök
Örömmel mondhatom, hogy szinte mindenki pótolta az elmaradt feladatát!
Ma egy online teszt segítségével ellenőrizni tudjuk, hogy mit sikerült a tegnapi feladatból megjegyezni. Nyissa meg a tesztet és töltse ki! Válaszait ellenőrizze!
Jó munkát, vigyázzanak magukra!
2020. május 15. Péntek
Az ügyiratok fajtáiról és az iratkezelésről korábban már esett szó. Ma a manuális és számítógépes iratkezelés a téma. Olvassa el a két iratkezelési típus jellemzőit és készítsen vázlatot a füzetébe! (Figyeljenek arra is,hogy a megnyitott oldalon lapozni is kell. Erre a jobb alsó sarokban található nyíl szolgál!)
2020. május 19. Kedd
Ma az ügyiratkezelés felügyeletéről lesz szó. Készítsenek a füzetükbe egy vázlatot a témáról! A vázlat elkészítéséhez itt találnak segédletet:
2020. május 20. Szerda
Ma az irattározás technikai hátteréről lesz szó. Első olvasásra talán idegesítőnek tűnik, hiszen minden olyan egyértelmű. Ha figyelmesen olvassák, akkor rádöbbenhetnek, hogy pár dologra azért nem gondoltak.
2020. május 21. Csütörtök
Már rengeteg iratot készítettünk, de nem tettünk vele semmit. Nézzük, mi történik akkor, amikor elkészült egy irat!
Az iratok továbbítása kézbesítés útján:
Az iratokat elektronikusan is továbbíthatjuk:
Számítógépen továbbított iratok
A számítógépes irattovábbítás jellemzői
2020. május 22. Péntek
Korábban már szó esett az iratok készítéséről, továbbításáról. Vannak olyan esetek, amikor több ügyintéző dolgozik egy iraton. Ma tekintsük át a belső "iratforgalmat"! Tehát arról lesz szó, hogy a titkárhoz megérkezett irat, milyen belső "csatornákon halad, illetve ennek milyen dokumentációja van.
Az olvasottakról készítsenek vázlatot!
2020. május 26. Kedd
Eddig már áttekintettük a levéltípusokat, a levelek beérkezését, levelek belső irányítását, válaszlevelek készítését. A mai alkalommal az elkészült dokumentumok "sorsát" vizsgáljuk meg.
Az olvasottakról készítsenek vázlatot!
2020. május 27. Szerda
Ma egy kreatív kommunikációs feladatot kapnak. Rövid, hang nélküli filmeket kell megnézni. Próbálják meg kitalálni, hogy mi történik! (Előzményeket, folytatást is kigondolhatnak a bejátszásokhoz kapcsolódóan!)
filmek (a feladatok listájából az ötödiket kell kiválasztani: kreatív szövegalkotás 1)
2020. május 28. Csütörtök
A kreatív kitekintés után, visszakanyarodunk az iratok világába. Eljutottunk a postázásig is. Egy-egy iratból nem csupán a címzettnek küldünk, saját példányt is archiválunk. Ma az irattári teendőkről lesz szó. Olvassák el a hivatkozott jegyzeteket, majd készítsenek rövid vázlatot!
Az irat útja az ügyintézés után
2020. május 29. Péntek
Az iratok sokszor nagyon sokáig állnak az irattárban. Minden irat egyszer selejtezhetővé válik. Ma a selejtezéssel fogunk foglalkozni.
Mikor selejtezhetünk? (határidők és jelölésük)
2020. június 2. Kedd
Lassan eljön a tanév vége. Mindenki nézze meg, hogy milyen osztályzatra számíthat! (Elégséges, ha eléri a 2,00-t. Közepes, jó és jeles osztályzatok 2,75, 3,75, 4,75-től szerezhetőek) Amennyiben valaki nem elégedett az átlagával, az javíthat.
A javítás módja: Nézze meg, hogy milyen témakörökkel foglalkoztunk az elmúlt hónapban. Válassza ki az egyik témakört! A választott témakört mutassa be, egy 10-15 diából álló prezentáción. A prezentációt küldje el levélben! (A levélben írja meg, hogy milyen osztályzat elérése céljából készítette a prezentációt!) A javítás határideje: csütörtök 24.00
Aki nem szeretne(vagy nem tud) javítani, az tekintse át, hogy vannak-e hiányosságai! A korábban nem elkészített feladatait pótolja! (A következő tanév szeptemberében, mindenkinek kérni fogom a füzetét.)
Jó javítást, jó pótlást!
2020. június 3. Szerda
A mai nap is a javításé, illetve a pótlásé. Aki szeretne javítani, az ma még dolgozzon a feladatán!
2020. június 4. Csütörtök
Biztosan tudják, hogy ma a Nemzeti Összetartozás Napja van. 100 éve szakították szét Magyarországot. Erre a szomorú eseményre emlékezünk a mai napon.
Olvassák el a verseket, melyek a trianoni diktátummal kapcsolatosak!
József Attila: Nem, nem, soha!
Szép kincses Kolozsvár, Mátyás büszkesége, Nem lehet, nem, soha! Oláhország éke! Nem teremhet Bánát a rácnak kenyeret! Magyar szél fog fúni a Kárpátok felett! Ha eljő az idő - a sírok nyílnak fel, Majd nemes haraggal rohanunk előre, Bömbölve rohanunk majd, mint a tengerár, A lobogónk lobog, villámlik a kardunk, Nem lész kisebb Hazánk, nem, egy arasszal sem, (1922. első fele) |
Juhász Gyula: Trianon
Nem kell beszélni róla sohasem, De mindig, mindig gondoljunk reá. Mert nem lehet feledni, nem, soha, És nem lehet feledni, nem, soha, Trianon gyászos napján, magyarok, Nem kell beszélni róla sohasem? |
Wass Albert: Üzenet haza
Üzenem az otthoni hegyeknek: a csillagok járása változó, és törvényei vannak a szeleknek, esőnek, hónak, fellegeknek, és nincsen ború, örökkévaló. A víz szalad, a kő marad, a kő marad... Üzenem a földnek: csak teremjen, Üzenem az erdőnek: ne féljen, Üzenem a háznak, mely fölnevelt: És üzenem a volt barátimnak, És üzenem mindenkinek, Maradnak az igazak és a jók, |
(forrás:http://www.trianon.hu/keret.phtml?/trianon/versek/)
2020. június 5. Péntek
Nézzék végig az oldalra kitett feladatokat és a füzetüket! Amennyiben hiányosságot találnak, azt pótolják!
2020. június 9. Kedd
Ma találkozunk ebben a tanévben utoljára. Mielőtt megkezdenék megérdemelt pihenésüket, pillantsanak előre és nézzék meg a két év múlva (remélhetőleg!) esedékes szakmai érettségi követelményeit!
Jó pihenést, kellemes feltöltődést kívánok! A szakmai gyakorlaton találkozunk! :)